Które trendy będą pojawiać się w modnie urządzonych wnętrzach w 2021 roku?


Poradnik, Wystrój wnętrz / poniedziałek, kwiecień 19th, 2021

Rok 2021 stanowi w wielu aspektach kontynuację trendów, które pojawiły się już w 2020 roku. Nic nie zmienia się w kwestii idei domu jako azylu, który chroni przed zagrożeniami płynącymi ze świata zewnętrznego.

Trend numer 1: dodatki w kolorze ultimate gray i lluminating

Pantone Institute kolorem roku uznało dwie barwy: ultimate gray (17-5104) i illuminating (13-0647). Powinny się zatem znaleźć w modnie urządzanych wnętrzach – przynajmniej w formie akcentów. Zasłony gotowe, puszyste dywany, pledy i koce będą wspaniale ozdabiać domowe cztery kąty. Żółty odcień wniesie do domu więcej radości i pogody ducha, szarość zaś lekko stonuje mocną barwę i przywołuje na myśl odcień niezniszczalnej, odpornej na wszelkie warunki atmosferyczne, skały. W 2021 roku człowiek będzie otaczał się przytulnymi tkaninami, tekstyliami, a na okna znów powrócą zasłony, które budują klimat prywatności i pozwalają skryć się przed światem.

 

Trend numer 2: obłe kształty i opływowe linie

Jeżeli zamierzasz niebawem dokonać zakupu nowego zestawu wypoczynkowego, rozważ nabycie takiego, który ma obłe kształty. Opływowe linie tapicerowanych foteli, kanap i puf występują w katalogach wnętrzarskich w 2021 roku bardzo często. Wprowadzają do mieszkania spokój, przytulność i ciepło. Obłe będą też inne dodatki, między innymi lustra o zaokrąglonych kształtach. Modne będą zarówno okrągłe, jak i owalne dekoracje.

 

Trend numer 3: naturalne drewno i dodatki

Drewniany parkiet ułożony we francuską lub węgierską jodełkę, drewniane meble w naturalnych jasnych odcieniach, wreszcie drewniane dodatki – tego typu akcentów na pewno nie zabraknie w żadnym modnie urządzonym wnętrzu. Człowiek powraca do natury, pragnie przebywać blisko niej i się nią otaczać. W mieszkaniach w 2021 roku pojawia się mnóstwo produktów bazujących na naturalnych surowcach. Len, bawełna, wiklina, rattan, hiacynt wodny – tego typu elementów, w postaci chociażby podkładek pod naczynia czy abażurów, na pewno nie zabraknie.

 

Trend numer 4: ciepłe odcienie beżu i oliwki

Rok 2021 sprzyja pozostawaniu w domu. Staje się on oazą, ostoją i miejscem, w którym człowiek powinien czuć się bezpiecznie. Dlatego otacza się delikatnymi, naturalnymi barwami zaczerpniętymi wprost z przyrody. Jasny odcień piasku, terakota, kolor ziemi i oliwki – te tonacje rozgoszczą się w modnie urządzonych wnętrzach.

 

Trend numer 5: miękkie tkaniny

Wraz z dużą potrzebą bezpieczeństwa we wnętrzach pojawiają się miękkie tekstylia. Puszyste dywany, dziergane i robione na drutach grube pledy, mięciutki polar i welur otaczają domowników modnie urządzonych wnętrz.

Rate this post

Dodaj komentarz