Jak urządzić małe mieszkanie?


Poradnik / wtorek, Czerwiec 18th, 2019

Urządzenie małego mieszkanie to spore wyzwanie. Jak to zrobić aby efektywnie wykorzystać cała dostępną przestrzeń? Po pierwsze wybierzmy meble, które łączą w sobie kilka funkcji. Jeżeli chcemy żeby salon był jednocześnie naszą sypialnią, to warto przemyśleć zakup rozkładanej kanapy, która w nocy stanie się wygodnym łóżkiem. Dzięki temu zaoszczędzimy mnóstwo miejsca.

Do łask wracają nieco zapomniane meblościanki. Oczywiście mocno unowocześnione. Te meble są niezwykle praktyczne, mieszczą mnóstwo rzeczy; jednocześnie nie zajmują zbyt wiele przestrzeni. Meblościanka może nawet stać się prowizoryczną ścianą. W ten sposób możemy podzielić pokój dziecięcy dla dwojga rodzeństwa.

Jak optycznie powiększyć nasze mieszkanie?

Wybierajmy jasne kolory ścian i mebli. Możemy skusić się na fototapetę, która nada całości głębi. Ale pamiętajmy, że to mocny akcent i lepiej z nim nie przesadzać. W innym przypadku zamiast ozdobić; przytłoczy całe wnętrze. Pomogą nam też lustra, które rozjaśnią całość i optycznie powiększą pokój.

5 (100%) 2 votes

One Reply to “Jak urządzić małe mieszkanie?”

  1. Świetne wskazówki. Jestem właśnie przed przeprowadzką do małego lokum i szukam non stop pomysłów, co zrobić, żeby wyglądało na większe : )
    Dzięki za wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *